Poleć znajomym

Chrupiące migdały w gianduji i gorzkim kakao

Jak zbierać punkty?

Autor: (19455 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Pistachio Lo

Nororoczna manufaktura czekolady, William Curley i chrupiące migdały w gianduji i gorzkim kakao...W tym roku w ramach noworocznej manufaktury czekolady zrobiłam prażone migdały w chrupiącej cukrowej otoczce, warstwie gianduji i gorzkiego kakao. Niepozorne w wyglądzie, a bogate w smaku. Chrupkie migdały idealnie łączą się ze słodką giandują i delikatną, gorzką warstwą kakao...

Składniki

  • 400 g zblanszowanych migdałów
  • 125 g drobnego cukru
  • 25 ml wody
  • 400 g gianduji*
  • 250 g gorzkiego kakao

Sposób przygotowania

  1. Rozgrzać piekarnik do 200 stopni C. Na dużej blasze rozłożyć migdały pojedynczą warstwą i prażyć je w piekarniku przez 5-6 minut. Wyjąć i przełożyć do miski. W rondlu ugotować syrop z wody i cukru (doprowadzając jego temperaturę do 118 stopni C). Dodać migdały i cały czas mieszając, doprowadzić do pokrycia się migdałów syropem i zmianie syropu w białą warstwę chrupiącego cukru. Gotowe migdały powinny wyglądać jak na zdjęciu poniżej przepisu. Wyłożyć je na arkusz papieru do pieczenia i pooddzielać. Pozostawić do wystudzenia i stwardnienia. Gianduję (czekoladę, czekoladę z nutellą) rozgrzać na parze do uzyskania płynnej konsystencji. Na talerz wysypać kakao. Moczyć pojedyncze migdały w gianduji, żeby pokryła całość i przekładać przy pomocy dwóch widelców do kakao. Obtoczyć w kakao. Przełożyć pojedynczo na papier do pieczenia i pozostawić do wystudzenia i stężenia. Otrząsnąć z nadmiaru kakao. Przechowywać w puszce lub słoju.

  2. *Jeżeli nie możecie kupić gianduji, użyjcie czekolady o tym smaku lub 200 g mlecznej czekolady i 200 g nutelli.

  3. Przepis William Curley z książki "Couture chocolate".

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.