Poleć znajomym

Konfitura z jabłek, rabarbaru i owoców goji

Jak zbierać punkty?

Autor: (19455 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Pistachio Lo

Owoce goji zaliczam do tej samej grupy produktów co ziarno quinoa i tonka. W jakiejś części świata znane od setek lat, dla pozostałych odkryte niedawno. Szybko zdobyły popularność, ze względu na smak i swoje właściwości. Myślę, że częściowo z ich popularnością wiążę się też potrzeba odkrywania nowych smaków i składników...Najważniejsze, że są bardzo zdrowe, smaczne i bez problemu można je kupić od pewnego czasu w Polsce. Ja przeważnie wykorzystuję je do ciast i ciasteczek (na przykład w zastępstwie żurawiny) i do dań mięsnych. Dzisiaj zaczynam na blogu cykl przepisów na przetwory. W mojej spiżarni zaczynają się piętrzyć słoiki wypełnione wiosennymi owocami. Teraz przyszedł czas na podzielenie się przepisami. Na początek zapraszam na pyszną konfiturę z rabarbaru, jabłek i owoców goji. Prosty przepis na bardzo udane i pyszne połączenie składników.

Składniki

 • 4 szklanki (440 g) pokrojonych w 1 cm kostkę, obranych i pozbawionych gniazd nasiennych jabłek (odmiany Golden delicious, Jonagold, Idared, Spartan)*
 • 2 szklanki (220 g) pokrojonych w 1 cm kostkę, obranych i pozbawionych gniazd nasiennych jabłek (odmiany McIntosh, Cortland, Empire)**
 • 3 szklanki (360 - 400 g) rabarbaru pokrojonego w 1 cm kawałki
 • 3/4 szklanki (175 ml) wody
 • 2 szklanki cukru
 • 1 szklanka cukru żelującego (2:1)***
 • 1/2 łyżeczki mielonego cynamonu
 • 1/2 szklanki suszonych owoców goji (ewentualnie suszonej żurawiny)
 • 1/4 szklanki calvadosu (opcjonalnie)

Sposób przygotowania

 1. W dużym garnku o grubym dnie wymieszać oba rodzaje jabłek, rabarbar i wodę. Doprowadzić do zagotowania i gotować przez 5 minut mieszając od czasu do czasu. Dodać oba rodzaje cukru, cynamon, owoce goji i gotować mieszając (na dużym ogniu) przez 2 minuty. Dodać calvados i gotować jeszcze przez 1 minutę. Przełożyć gorące konfitury do wysterylizowanych, suchych słoików. Zakręcić i pozostawić do całkowitego wystudzenia. Sprawdzić czy wklęsły się denka pokrywek.

 2. Z przepisu wychodzi 8 słoików o pojemności 250 ml.

 3. *jabłka odmian utrzymujących kształt po zagotowaniu

 4. **jabłka odmian rozpadających się po zagotowaniu

 5. *** 1 szklankę cukru żelującego można zastąpić 1 szklanką zwykłego cukru i 55 g pektyny w proszku

 6. Przepis z książki "250 home preserving favorites" autorstwa Yvonne Tremblay.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.